Prezent 2

8 pomysłów na świąteczny prezent dla faceta. Nie ma butów, spodni, kurtek, skarpetek, pasków, koszulek, podkoszulków, koszul i podobnych. Dla jasności: dla prawdziwych facetów ubranie to nie prezent, ubranie to konieczność. Z przymrużeniem powieki i oczywiście wyłączeniem mojej odpowiedzialności.

prezent

Piwnica

Święta już blisko. Lada chwila będę musiał wskoczyć w wilgotną i mroczną czeluść piwnicznej komórki i odszukać naszą najlepszą sztuczną jedyną choinkę oraz kilkanaście pakunków z akcesoriami do dekoracji. I potem uginając się pod ciężarem wtargać to wszystko po schodach na górę. Deko zestaw dopełnią selfmade i handmade najpiękniejsze dekoracje, które powstaną w najbliższych dniach.

Odkąd pamiętam ubieranie choinki było czymś, na co czekało się calusieńki rok. To był zawsze jeden z pierwszych aktów ciepłego i pełnego zapachów świątecznego spektaklu. Bombki, figurki, łańcuchy, cukierki, światełka … i ciekawe jakie w tym roku będą straty, bo przecież co roku jakieś są. Dobrze, choinka choinką, ale miło byłoby, gdyby pod nią wylądowało coś do szeleszczącego rozpakowywania. Tyle, że aby tak się stało to uprzednio trzeba wymyśleć, poszukać, zamówić, odebrać, pojechać … brrrr … prezenty. Jak nie zwariować przy prezentach napisaliśmy rok temu i chyba nic, a nic tamte treści nie straciły na aktualności.

Prezenty

Operacja prezenty. Na zakupienie, zamówienie, odebranie nic nie poradzę. Tutaj każdy sam musi podołać wyzwaniu. Natomiast na wymyślanie i szukanie mam kilka świetnych rad. Rady dotyczą prezentów dla facetów, więc jeżeli szukasz pomysłu, inspiracji to jest dziesiątka. Coś w stylu: ja też chętnie się takim czymś zaopiekuję.

Naturalnie moja ciepła lista jest całkowicie tendencyjna. A zatem …

Lista moja prezentowa

Rękawice bokserskie (plus worek treningowy).
Zakładasz, ustawiasz się i walisz ile sił w łapach w worek treningowy. Dajesz domownikom znak na przerwę. Wychodzisz, po 3 minutach wracasz z pełnym stoickim spokojem i ciężko dysząc rozwiązujesz rzeczowo każdy konflikt. Dzieci zadowolone, ojciec spokojny i żona uśmiechnięta. Win win win, wszyscy win.

Nowy czołg lub nowy samolot (odpowiednio world of tanks lub planes).
Chcesz zrobić prezent swojemu facetowi, to nie zastanawiaj się nawet. Skutki uboczne będą takie, że facet zniknie na kilkanaście (albo kilkadziesiąt) godzin przyklejony do monitora. Nie pytaj o to: czy? Jedyne zasadne pytanie jakie może tutaj paść to: który model czołgu (samolotu) kochanie?

Szwajcarski scyzoryk “wszystko w jednym”.
Własny nóż w kieszeni – marzenie dzieciństwa. A taki nóż co może wszystko to … ech … to gwarancja udanego prezentu. Cięcie, gięcie, wkręcanie, otwieranie … wszystko. On może wszystko. Poza tym, stołowym nożem czy tym do chleba naprawdę ciężko grać w statki i ćwiczyć rzucanie.

Rower stacjonarny lub orbitrek lub ewentualnie bieżnię.
Bo o formę należy dbać i koniec. Ojciec trójki dzieci wolnym czasem dysponuje zwykle po godzinie 22.00 i do godziny 6.10. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie o takiej porze uprawiał biegania nad Wisłą, czy jeździł na drugi koniec miasta do siłowni. A tak, śmignąłbym na obritreka i pomęczył się solidnie pół godzinki podczas rozmowy z żoną, żeby maksymalnie wykorzystać ten czas. Kilka razy w tygodniu i mam zarówno formę fizyczną jak i zwerbalizowanie naszych małżeńskich relacji. Idealne rozwiązanie.

Zestaw perkusyjny, akustyczny.
Jedno z moich marzeń. Połączenie siłowni i ‘siły’ muzyki. Do tego proszę o 10 kompletów pałeczek. Tak, wiem, że jeszcze nigdy nie grałem na perkusji i co z tego? W końcu będzie ten pierwszy raz. Tak czy siak kiedyś będę go miał.

Budzik snajpera.
Budzik wiadomo jest, bo być musi. Pomysł na snajperski budzik to co prawda prawie tortura, ale jednak kusi. Spróbuj tuż po obudzeniu chwycić za pilota w kształcie pistoletu i wycelować w środek tarczy. Inaczej nie przestanie wrzeszczeć. Natychmiastowe wejście w tryb pełnej koncentracji murowane.

Stół do gry w piłkarzyki.
Wiadomo po co. Jedyny minus to konieczność zebrania ekipy do gry, bo to nie jest zabawa jednoosobowa, ani nawet dwuosobowa. Tutaj potrzeba czterech par rąk. A miejsce zawsze się znajdzie, choćby kosztem stołu w jadalni lub w ostateczności można pójść w marną minimalistyczną wersję biurkową.

Mocna taśma klejąca (oczywiście nie ta biurowa) i WD-40.
Każdy facet powinien to mieć. Dzięki tym akcesoriom można naprawić prawie wszystko: taśmą elementy nieruchome, a WD-40 elementy ruchome. Brama do zostania domowym bohaterem otwarta na oścież, a to się należy każdemu facetowi. Lubimy być doceniani, naprawdę.

Do roboty

Lista zrobiona. Proszę wydrukować lub zapamiętać. Następnie proszę dokonać zakupów słusznych i zamknąć projekt. Nikt nie będzie żałował. W każdym razie ja żałować nie będę.

Tymczasem idę do piwnicy, tej zimnej, ciemnej … szukać choinki i pudeł. Na razie, wrócę potem.

A … nie bądźcie zbyt poważni. To nie jest zdrowe.

Aa … a o czym to ja jeszcze nie napisałem?

PS Perkusja mi się śniła ostatnio … taka śliczna.

Pin It on Pinterest

Share This