love is all you need

Tegoroczne wakacje szkolne (oj studenci) prawie można uznać za przeszłość. Szkoła już czeka, a my świętujemy … zakończenie wakacji.

Sobota

Ostatni tydzień tegorocznych wakacji szybko dobiegał końca. Chodziło za mną irytujące wrażenie, że za chwilę, za kilka dni wpadniemy w wielki wir i jedyne co będzie można, to kręcić się razem ze wszystkimi i próbować nie dać się wciągnąć za głęboko w dół. No dobrze, dobrze, ale te wizje to będziemy testować dopiero po niedzieli. Poza tym to są tylko wizje, a my i tak zamierzamy żyć po naszemu (czyli tak jak chcemy :) ).

Tymczasem jest sobota i jesteśmy totalnie niewyspani, ponieważ nasza najmłodsza panna uparła się, aby sprawdzić czy pamiętamy jak to jest wstać kilkanaście razy w ciągu jednej nocy. Testowała nas wyjątkowo wytrwale prawie do świtu. W końcu noc uleciała w siną dal i oboje z Justyną ruszyliśmy do nierównej walki z sennością. Choć było trudno to ostatecznie chyba (ze zdecydowanym naciskiem na: ‘chyba') wygraliśmy i wzięliśmy się za ogarnianie dziewczyn. Jakieś śniadanie, herbata, kawa.

A potem przyszła pora na akcje: sprzątanie.  Wszyscy, którzy mają w domu małego alergika uczulonego na efekty działalności roztoczy to wiedzą, że nie wystarczy “lekko ogarnąć”. Sobotni plan ścierania i odkurzania został rozpisany na dobre kilka godzin i ruszyliśmy do boju.

Na nasze zmagania ze sprzątaniem i zmywaniem nałożyła się jeszcze jedna warstwa dźwięku. Odezwały się dzwonki naszych telefonów. Od rana uparcie informowały nas o próbie nawiązania nowego połączenia. Czując przez skórę i podsłuchując nasze telefoniczne konwersacje, nasze dziewczyny szybko domyśliły się w czym rzecz. Dodatkowo one same podkręcały swoją niecierpliwość jednocześnie testując naszą wytrzymałość na wciąż powtarzane te same pytania.

– Pojedziemy czy nie?

– Kiedy pojedziemy?

– Długo jeszcze?

Karolina i Marek

Są ludzie, z którymi mamy wyjątkowe relacje. Nie, nie chodzi o rodzeństwo, czy inne osoby związane z nami bliskimi więzami rodzinnymi. Są ludzie, których możemy nazywać przyjaciółmi. Tacy, na których możemy liczyć w każdej sytuacji. Tacy, do których można pojechać o dowolnej porze dnia czy nocy, a oni bez skrępowania i z uśmiechem zaproszą do środka. Tacy, u których można się poczuć prawie tak jak u siebie sięgając do ich lodówki i grzebiąc w szafkach.

Karolinę i Marka znamy od długich kilkunastu lat. Nie umiem powiedzieć dlaczego, ale połączyła nas jakaś dziwna, mocna więź – przyjacielska więź. Gdybym miał podać do kogo zadzwoniłbym mając do dyspozycji koło ratunkowe: „telefon do przyjaciela”, to pewnie byłby to Marek lub Karolina.

Lubimy się razem spotykać, razem spędzać czas, rozmawiać. Po prostu razem być. Nasze dziewczyny lubią towarzystwo ich dziewczyn i zawsze z niecierpliwością czekają na możliwość spotkania i wspólnych zabaw.

Zakończenie wakacji

Telefon od rana dzwonił kilka razy próbując odkryć tajemnicę naszej wizyty w domu naszych serdecznych znajomych. Nie widzieliśmy się prawie dwa miesiące, a to w naszym przypadku jest wyjątkowo długo. Ustaliliśmy – popołudnie i wieczór spędzimy pod Krakowem, w przytulnym domku z przyjemnie urządzonym podwórkiem. Ustaliliśmy i wróciliśmy do walki z roztoczami.

Po południu po zapakowaniu się do samochodu i po przejechaniu ponad 20 kilometrów zupełnie spontanicznie – jak to często razem z nimi robimy – wyszło, że pobawimy się w grillowanie. Do tego dorzucimy kilka garści grania w podwórkowe gry, a wszystkie małe dziewczyny (nasze i ich – razem 5) jak zawsze samodzielnie przygotują niespodziankę dla dorosłych. Grillowanie skończyło się przepysznie, a niespodzianka zmaterializowała się w karteczkowe podchody ze słodkim skarbem ukrytym w „love is all you need” skrzynce. W ramach zajęć podwórkowych zaliczyliśmy porcję badmintona, spacerowanie po slackline i odbijanie piłki siatkowej (w końcu ruszają mistrzostwa świata).

Takie spontaniczne zakończenia wakacji to ja bardzo lubię i moje wszystkie dziewczyny też.

mięso na ruszcie

na talerzu

na talerzu boczek warzywa

ziemniaki na ruszcie

ziemniaki na talerzu

sliwki

kwiatek

karteczki

karteczka

love is all you need skarb

love is all you need

czas i wyświetlacz

wieczór

Pin It on Pinterest

Share This