Siedem rzeczy przyroda

Cotygodniowa porcja. Kolejna. Wydarzenia, miejsca, zdjęcia, rzeczy, sprawy, ludzie, adresy … Siedem, odcinek trzeci.

Siedem

Serial w odcinkach i w każdym odcinku siedem wątków. To będzie najlepszy serial jaki kiedykolwiek widzieliście. Nie wierzycie?

Dzisiaj odcinek trzeci, w którym gościnnie występują …

Srebrna Góra

Erem na szczycie Srebrnej Góry w pokrakowskich Bielanach powstał w XVII wieku. Pustelniczy klasztor zamieszkują żyjący według bardzo surowej reguły mnisi z zakonu kamedułów (więcej informacji znajdziecie na tej stronie). Kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP, który należy do eremu pięknie góruje nad pasmem Sowińca. Charakterystyczne wieże widać z  daleka.

Możecie nie mieć szansy wejścia do środka (na przykład kobiety mogą wejść tylko do kościoła i tylko w 12 wybranych dni w roku), ale warto, będąc w Krakowie podjechać na Bielany, na Srebrną Górę, pod bramę choćby.

Zdjęcie zostało wykonane z okolic uroczyska Pychowice.

Srebrna Góra

 

Balon

Balon widokowy jest jedną z młodszych krakowskich atrakcji. Jeżeli macie ochotę na obejrzenie panoramy Krakowa z góry, to po skorzystaniu z balonowego kosza powinniście być zadowoleni.

Zdjęcie, podobnie jak zdjęcie panoramy z wieżami kościoła ze Srebrnej Góry zostało wykonane z okolic uroczyska Pychowice.

Balon widokowy w Krakowie

Burzowa mapa z piorunami

Pogoda zmienną bywa, jak kobieta wręcz. Ostatnio mieliśmy okazję doświadczać nagłych i dość gwałtownych zjawisk pogodowych. Najpierw mocne upały, a później przetaczające się fronty atmosferyczne niosące burze.

Dla tych co lubią wiedzieć, podglądać, obserwować gdzie są burze, gdzie uderzają pioruny podrzucamy aktualizowaną na bieżąco mapkę burzową.

Mocem

Małżeństwo jest fajne.

My podpisujemy się pod tym stwierdzeniem naszymi czterema rękami i czterema nogami. I w związku z tym podrzucamy Wam w dzisiejszym odcinku siedmiu rzeczy pewien blog. Mocem – bo tak się nazywa ów blog – jest pisany z myślą o osobach, które uważają, że małżeństwo jest ważne, że warto dobrze przygotować się do małżeństwa, że …
Generalnie jest skierowany do wszystkich, którzy ślub, małżeństwo traktują, jak niektórzy by powiedzieli, po ‘staroświecku' czyli tak samo jak my :)

Seebloggers

Niedawno miało miejsce wydarzenie, którego w tak zwanej ‘blogosferze' nie dało się nie zauważyć. Blogerki i blogerzy tłumnie pojechali nad Bałtyk, aby … W sumie to nie wiemy po co dokładnie, my nie pojechaliśmy.

Prelekcje, prezentacje, spotkania, rozmowy, kuluary, aftery, całuski, przytulańce, podskoki, selfie, współselfie … wydaje nam się, że to wszystko miało tam miejsce.
Ciekawi jesteśmy jak Wam, ale nam nie wszystko co widzieliśmy się spodobało. Całkiem szczerze to mieliśmy wrażenie jakby kółka wzajemnej adoracji. Niech nas ktoś okrzyczy (skrzyczy?) jeżeli się mylimy.

I mamy nadzieję, że teraz blogi będę lepsze i lepsze.
Nasz także.

A przykładowo, jedną z prezentacji, którą miał Tomasz Sulewski możecie obejrzeć tutaj.

Kulinarne eksperymenty

Macie tak, że jak dzieci lądują na chwilę u babć i dziadków to puszczacie wodze fantazji? My trochę tak mamy i jednym ze skutków są eksperymenty kulinarne. Tak było i tym razem.
Bakłażan zapiekany z pomidorkami, serem i czymś jeszcze. Pyszne.
Pieczone pstrągi. Masło, pietruszka, czosnek, cytryna, przyprawy. Pyszne.
Kapuśniak z młodej kapusty, z soczewicą i kawałkami indyka. W zestawie z własnoręcznie upieczonym chlebem. Pyszne.

Zapiekany bakłażan

Kapuśniak z indyskiem i soczewicą

A Ci, co podglądają nas na instagramie mogli te eksperymenty śledzić na bieżąco.

Przyroda

Lubicie przyrodę? My kochamy. Spacer, który zaowocował upolowaniem widoku Srebrnej Góry i balonu widokowego zaowocował także upolowaniem zdjęć roślin. Kilka z nich wrzucamy. Nam bardzo się podobają.

Mirabelka

Zielony tunel

Pod Słońce

Kwiat

Roślinka jak koszyczek

Roślinki

Jak kulka

Warto chodzić na spacery. Najlepiej we dwoje i długie, przynajmniej dwugodzinne.

Na koniec

Na koniec dwie prośby.

Specjalnie dla Was uruchomiliśmy specjalną, dedykowaną skrzynkę pocztową ;) Jeżeli ktoś chciałby dorzucić swój wątek, propozycję do naszej listy ‘siedem rzeczy' to prosimy o kontakt.

Adres tej dedykowanej skrzynki: siedem@jakchcemy.pl

I druga, zachęcamy do napisania, skomentowania, machnięcia rączką … Dajcie nam znać, które z ‘rzeczy' najbardziej się Wam spodobała, przypadła do gustu czy może była beznadziejna.

Czekamy :)

Pin It on Pinterest

Share This