W pociągu

Odcinek piąty. W poszukiwaniu inspiracji i dla zapamiętania ciekawych rzeczy. Wydarzenia, miejsca, zdjęcia, sprawy, ludzie, adresy …

Siedem

Serial w odcinkach i w każdym odcinku siedem wątków.

Dzisiaj odcinek piąty, w którym gościnnie występują …

Widok z pociągu

Zdjęcie. Wnętrze kolejowego wagonu pierwszej klasy relacji Kraków Płaszów – Poznań Główny. Przez długi okres czasu pociągi były drugim domem Tomka, kilka razy w tygodniu przemierzał najczęściej trasę pomiędzy Krakowem a Warszawą. Tym razem Poznań, spotkanie z kategorii biznesowych. Tym razem z naszą leciwą lustrzanką w torbie.

w pociągu

To zdjęcie zostało zrobione z okna tego samego, jadącego pociągu. Zachodzące Słońce, ale to nie wszystko, bo na polach swoją kolację zjadała sarna.

Zachód Słońca z pociągu

Mama w dużym domu

Dzielimy się z Wami jednym z naszych blogowych odkryć. Bo to jest tak, że człowiek, który znajduje coś cennego może zrobić dwie rzeczy. Może to odkryte coś schować do skarbca lub pokazać, pochwalić się i dać szansę innym na podobne do własnych doświadczenie.

Szczerze mówiąc to nie za bardzo podoba nam się szablon i cały pomysł graficzny, ale podobają nam się treści. I cytat:

Zdrowe dzieciństwo jest pełne zadrapań, siniaków, połamanych rąk i nóg, wybitych zębów, podbitych oczu, podartych spodni. Dzieci powinny tworzyć swoją własną kulturę, własne kody porozumiewania, własną hierarchię ważności. W naszych czasach obserwujemy erozję tej kultury. Mówimy czasem, że dzieci zbyt szybko dorastają. Czy jednak nie jest tak, że dzieci nie mają wystarczającej przestrzeni, aby dorosnąć; one po prostu stają się mistrzami naśladownictwa. Kopiują bezkrytycznie i bezrefleksyjnie dorosłe zachowania i zachowują jak starzy-maleńcy. Kiedyś dzieci stopniowo zdobywały samodzielność odpowiednią do wieku.

Zaglądnijcie sobie do mamy w dużym domu.

Koncerty dla dzieci

Dobrze wiecie, że w większych miastach dużo łatwiej można znaleźć propozycje wydarzeń kulturalnych dla dzieci, a już szczególnie tych dotykających kultury wyższej. Koncerty, spektakle, warsztaty. Mniejsze miasta, miasteczka, wioski to często całkowita mizeria. Zbyt mały rynek zbytu i niewiele lub nic się nie dzieje. Twarde prawa wolnorynkowej ekonomii dają znać o sobie. I co mają robić dzieciaki z tych małych ośrodków? A, no, oprócz wyjazdów do większego miasta, poszukiwania tego jednego na rok wydarzenia w sąsiedniej gminie mogą skorzystać z oferty dostępnej w sieci. Mamy szczęście żyć w czasach powszechnego dostępu do sieci z jej ogromnymi, cały czas rosnącymi zasobami. Internet to prawdziwe okno na świat, to szansa na rozwijanie swoich pasji, na zdobywanie wiedzy, na wirtualne uczestnictwo w fajnych wydarzeniach.

Dzisiaj podrzucamy link do relacji z fajnych, przygotowanych specjalnie dla dzieci koncertów i warsztatów muzycznych. Sprawdźcie i jeżeli macie w domu miłośników muzyki to korzystajcie.

Koncerty dla dzieci dostępne na internetowych stronach polskiego radia.

Kolorowanki dla dzieci

Ulewa za oknem, pada mocno i chyba nie zamierza przestawać, a jak wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą. A tak, po prawdzie, to dzieci lubią się nudzić nie tylko w czasie deszczu. My lubimy, jak pojawia się nuda o czym pisaliśmy we wpisie: Nie tylko w czasie deszczu. Mimo tego, że lubimy taką nudę, to czasem warto podrzucić dzieciakom zajęcie jak choćby kolorowanie kolorowanek. I w tym temacie sprawdźcie sobie stronę kolorowankidladzieci.eu.

Niszczarka marzeń

Wakacje zbliżają się ku końcowi. Za dwa tygodnie startuje rok szkolny. Prawie wszystkie dzieci w wieku szkolnym na nowo, jak co roku rozpoczną kolejny sezon lekcyjny. Wielu rodziców cieszy się, że to już tylko dwa tygodnie. Dzieci pójdą do szkolnych ławek, na przedszkolne dywaniki. Przez kilka godzin dziennie nie trzeba będzie zapewniać im opieki. A one będą zdobywać wiedzę, kształtować swoje charaktery …
Tymczasem zapis rozmowy o jakże wymownym tytule: Niszczarka marzeń prowokuje do zastanowienia się nad szkołą. Przeczytajcie, skonfrontujcie z własnymi przemyśleniami.

A reflection

Niby nic szczególnego, a jednak coś intrygującego i zarazem inspirującego jest w tym nieco ponad dwu i półminutowym filmiku. Człowiek, który opowiada o spokoju, opowiada o odnalezieniu właściwego miejsca, właściwego rytmu w swoim życiu. Kusi nas, aby wybrać się do Katowic, poszukać i posłuchać Pana Władysława. Prostota, spokój i spełnienie.

 

Niebo na wschodzie

Widok nocnego nieba “na wschodzie”, poza obszarem miejskim i bez asysty chmur jest tak cudowny, że i bez żadnej perseidy spalanej w atmosferze rzuca o ziemię. Jest absolutnie wspaniały i fantastyczny. I zawsze, zawsze gdy przyjeżdżamy tu z Krakowa i mamy możliwość takiego nocnego pozadzierania naszych głów to zawsze stoimy jak zamurowani i pełni zachwytu. Zdjęcie było wykonane na 30 sekundowym czasie otwarcie migawki.

Nocne niebo na wschodzie

Na koniec

Na koniec tradycyjnie dwie prośby.

Specjalnie dla Was uruchomiliśmy specjalną, dedykowaną skrzynkę pocztową ;) Jeżeli ktoś chciałby dorzucić swój wątek, propozycję do naszej listy ‘siedem rzeczy' to prosimy o kontakt: siedem@jakchcemy.pl

I druga, zachęcamy do napisania, skomentowania, machnięcia rączką … Dajcie nam znać, które z ‘rzeczy' najbardziej się Wam spodobała, przypadła do gustu czy może była beznadziejna.
Czekamy :)

Pin It on Pinterest

Share This