Koń w Krakowie

Odcinek siódmy. W poszukiwaniu inspiracji i dla zapamiętania ciekawych, fajnych, urzekających rzeczy. Wydarzenia, miejsca, zdjęcia, sprawy, ludzie, adresy …

Siedem

Serial w odcinkach i w każdym odcinku siedem wątków.

Dzisiaj odcinek siódmy, w którym gościnnie występują …

Marsz Jamników

To się nazywa mieć szczęście. Wybraliśmy się na niedzielny spacer. Na rynek, krakowski rynek. Przystanek, automat biletowy, tramwaj, przystanek, Planty, Sienna, Rynek Główny z Sukiennicami i stojącym przed nimi pomnikiem Adama Mickiewicza, przeszliśmy na drugą stronę, pod Wieżę Ratuszową, a tutaj impreza. Trafiliśmy idealnie w finał Marszu Jamników. Dziewczyny oczywiście zachwycone.

Marsz jamników

Marsz jamników

Marsz jamników

Kraków

Kraków Kościół Mariacki

Kościół Mariacki wieża

Koń Rynek Główny

Epodręczniki

Wykopalisko, które wylądowało w magazynie ciekawych, sieciowych miejsc: epodreczniki.pl. Nie zdążyliśmy w pełni zweryfikować jakości zasobów, ale opis kuszący. E-podręczniki, e-materiały, scenariusze lekcji, prezentacje … i mamy nadzieję, że projekt wyskoczy z fazy beta.

Co i kiedy

A wiecie co Wasze dzieci powinny potrafić robić i kiedy? Amerykańskie maluchy rozwijają się podobnie do polskich, więc ten artykuł nadaje się do zastosowania i w naszych wschodnio-europejskich warunkach. My z ciekawością, ale i ze zdrowym dystansem sprawdzaliśmy nasze wszystkie trzy panny (3, 8 i 13 lat).
A link został podkradziony od Kamila z blogojciec.pl (dzięki :) ).

Red List

Kopalnia inspiracji dla fotografów, wielbicieli sztuki, amatorów projektowania i designu.
Tomek: gdy po raz pierwszy trafiłem na TheRedList, to spędziłem tam, gapiąc się w ekran kilka godzin, szczerze polecam.

Mały Rynek

Wrześniowa niedziela. Marsz Jamników zawładnął Rynkiem Głównym. Orkiestra, pochód, psy, wrzawa. Popatrzyliśmy, dziewczyny pozachwycały się pieskami i niczym nie skrępowaną wyobraźnią właścicieli, którzy w upalny dzień ubrali swoje jamniki w futerka, sweterki. I pora się zwijać. Kierujemy się w stronę Kościóła Mariackiego, mijamy go po prawej stronie i przejściem obok jezuickiego kościoła pod wezwaniem św. Barbary pakujemy się na Mały Rynek. A tam kiermasz. Budki, stragany i scena. Wszystko w klimatach folklorystycznych. Wcinamy po pysznym oscypku z grilla z żurawinowym dżemem. Kapela na scenie przypomniała nam nasze młodzieńcze przygody z zespołem tańca ludowego. I musimy przyznać z sentymentem, że to były baaardzo fajne, wspólne przygody.

folklor-na-malym-rynku-krakow-0001 folklor-na-malym-rynku-krakow-0002 folklor-na-malym-rynku-krakow-0003

Well

Well, well, well jak to podobno mówią, podobno czasami, Brytyjczycy. Tutaj jest tylko dwa well i przedzielone kreską myślnikową: well-well.pl. Na miejscu rządzi i dzieli niejaka Lucy eS. Dziewczyna ma dar do pisania i nie chowa go do szuflady komody czy biurka. Lubimy tam zaglądać. Podrzucamy i polecamy. Jest raczej duża szansa, że Wy też polubicie.

Kaczka i drzewo

Zdjęcie kaczki, to konkretne zdjęcie kaczki było wytypowane przez Tomka do pokazania dobre 4 tygodnie temu. Zdjęcie zostało upolowane w Poznaniu, na Osiedlu Bajkowym, w lasku, przy stawie. W bonusie dorzucamy drugie, i niespodzianka, bo zrobione w tym samym lasku. Drzewo ze wzorem na korze, no coś jakby tatuaż.

Kaczka w Poznaniu

Drzewo wzór na korze Poznań

I jak podobają się Wam czy takie sobie?

Na koniec

Na koniec tradycyjnie dwie sprawy.

Specjalnie dla Was uruchomiliśmy specjalną, dedykowaną skrzynkę pocztową ;) Jeżeli ktoś chciałby dorzucić swój wątek, propozycję do naszej listy ‘siedem rzeczy' to śle maila na adres: siedem@jakchcemy.pl

I druga, zachęcamy do napisania, skomentowania, machnięcia rączką … Dajcie nam znać, które z ‘rzeczy' najbardziej się Wam spodobała, przypadła do gustu czy może była beznadziejna.
I do następnego razu.

Pin It on Pinterest

Share This