Niedziela Palmowa kiermasz na Rynku

Krótszy sen, kiepska prognoza pogody i wizja niedzielnego porannego wstawania. Taka miała być nasza Palmowa Niedziela, a była … a jak chcecie wiedzieć to przeczytajcie i oglądnijcie.

O 8 rano brrr

Już dawno nie musiałem w niedzielę tak wcześnie wstawać. To powinno być bezwzględnie karalne. O 8 z samego rana, po zmianie czasu brrrr, byliśmy gotowi do wyjścia z mieszkania, wszyscy. Potem niedzielna msza z palmami w tle i cudownie zaglądającymi do środka przez okna klasztornej kaplicy słonecznymi promieniami. Koniec pierwszego aktu, ale dzień dopiero się rozkręca.

Lody przy Krakowskim Rynku

Niektórzy nie zdążyli jeszcze wstać od śniadaniowego stołu, a my już dreptaliśmy, całą piątką, a w zasadzie to dziewiątką, bo wspólnie ze znajomymi, w kierunku Krakowskiego Rynku. Zanim dotarliśmy pomiędzy kiermaszowe budki rozstawione przy Ratuszowej Wieży zahaczyliśmy o lodziarnię Wentzla. Lody, które można tam dostać smakują doskonale, choć oczywiście najlepsze są te, które produkujemy sami.

Kiermasz i warsztaty

Po skończeniu lodowego drugiego śniadania ruszyliśmy ku kiermaszowym atrakcjom. I tylko jakaś pani przyklejona do mikrofonu na podwyższonej scenie usilnie próbowała zakłócić fajną atmosferę naszego niedzielnego rodzinnego spacerowania. Nie daliśmy się. Pomiędzy palmami, salaterkami z sałatkami, pomiędzy koszami i bukietami wypatrzyłem człowieka z dłutem. Siedział i rzeźbił, a robił to tak, jakby obrabiał miękką plastelinę, a nie całkiem twarde, lipowe kawałki drewna. Pięknie to robił. Chwila rozmowy i nasza córka siedziała wraz z nim korzystając z naprędce, spontanicznie zorganizowanych warsztatów rzeźbiarskich. Razem z artystą wystrugała w kawałku drewna niedużego, ładnego kwiatka. A z panem rzeźbiarzem jesteśmy umówieni na warsztaty w jego warsztacie, w okolicach Myślenic. Warto pytać, warto rozmawiać.

Ciekawe jak wyglądała Wasza Palmowa Niedziela?

Palmowa Niedziela klasztorna kaplica i palmy

Palmowa Niedziela klasztorna kaplica i Słońce

Palmowa Niedziela i klasztorna kaplica i Słońce

Palmowa Niedziela, Słońce i kaplica

Palmowa Niedziela w lodziarni Wentzla

Kiermaszowe palmy

Bazie na kiermaszu, Krakowski Rynek

Rzeźbimy figurkę Jezusa

Rzeźby, postacie żydowskie

Rzeźby wiejskie baby

Figurka Jezusa podczas rzeźbienia

Warsztaty rzeźbiarskie

Warsztaty rzeźbiarskie ciąg dalszy

Sałatki, sałatki, sałatki serowe i nie tylko

Korowód z palmami na Krakowskim Rynku

Wysoki poziom

Pin It on Pinterest

Share This