Wisła z lodem z widokiem na Wawel

Przez większą część, a często przez cały rok spokojnie toczy swoje ciemne wody. Kaczki, łabędzie, ludzie na bulwarach. Barki przy nabrzeżu, smok ziejący ogniem i wawelskie baszty i katedralna wieża. Stałe elementy okolicy. Zdarza się, przy sprzyjającej pogodzie, że pokrywa się lodem.

Marzec 2018

Zupełnie nie pamiętam, aby podczas poprzedniej zimy zdarzyła się taka sytuacja, jaka miała miejsce w początkowych dniach marca 2018 roku. Praktycznie codziennie, w dni robocze, kierując się do centrum przejeżdżamy przez most grunwaldzki, po lewej stronie mając Wawel, a po prawej kościół na Skałce. I było tak, że z każdym dniem, z każdym porannym przejazdem, było coraz mniej widocznej wody, a coraz więcej było lodu. No i w końcu rzeka zamarzła, pokryła się lodem na całej powierzchni. Wisła zamarzła.

Kocham chodzenie …

Uwielbienie dla poruszania się na własnych nogach albo wyssałem z mlekiem matki albo dotarło do mnie przez geny któregoś z przodków. Wiem co mówię i nie wierzcie tym, co mówią, że bieganie to najlepsza forma aktywności. Guzik z pętelką. Spacer i chodzenie, to jest to. Bieganie nie równa się z chodzeniem, ponieważ chodzenie jest podstawową, pierwotną i naturalną metodą poruszania się homo sapiens. Tak uważam i kwita.

… i robienie zdjęć

Fotografowanie świetnie pasuje do spacerowania i chodzenia. Idziesz, przystajesz, obserwujesz, utrwalasz obraz, idziesz dalej, patrzysz, przystajesz, przymierzasz, utrwalasz, idziesz … Polecam.

Wisła zamarzła, a prognozy pogody na kolejne dni wskazywały, że taki stan za chwilę przeminie. Słupki miały rosnąć, zatem ten poniedziałkowy poranek mógł być jedną z ostatnich w tym sezonie szans na zamarzniętą królową polskich rzek.

No, to zapraszam, chodźcie na spacer.

Wisła z lodem z widokiem na Wawel

wisła zamarznięta

Wisła z lodem

Wisła, Kraków Skałka

Wawel, Kraków, Wisła, zima

Wisła z lodem w Krakowie

Wisła i lód, Kraków

Wisła, lód, zima, Kraków, most grunwaldzki

Wisła, Kraków, barki, Wawel

Wisła, brzeg, ślady, ptaki, ludzie, lód

 

Pin It on Pinterest

Share This