bazie

Coraz cieplej za oknem. Za chwilę pojawi się zieleń – przyroda wystartuje do kolejnego sezonu. Tymczasem nastał Tydzień Dzielenia – edycja 2014.

Gorąco

Właśnie zdjąłem z siebie bluzę i siedzę w koszulce z krótkim rękawem – jest gorąco (piszę to zdanie i jest piątek okolice godziny 13). Tylko patrzeć, jak do t-shirt’a dołączą krótkie spodenki (już chcę). Niechybnie zbliża się wiosna. Mam coraz większą ochotę wyjść z czterech ścian i pójść przed siebie na dłuuugi spacer. I jak tu usiedzieć przy biurku?

Dzieci też czują budzącą się powoli naturę. Coraz więcej czasu spędzają na zewnątrz (‘na polu’ -jak to się zwykło mawiać w krakowskim grodzie). Wkrótce zaroi się blokowe podwórko, będą krzyki, śmiechy, wrzaski. Kopanie w piłę, wywracanie się na rowerze, zabawy w łapanego i pewnie wiele innych. I wszystko pod naszymi oknami.

Share Week 2014

Wiosna za chwilę, a tymczasem w blogowym światku małe zamieszanie. Tydzień dzielenia się. Odpowiedzialność za to zamieszanie przypisuje się niejakiemu Andrzejowi Tucholskiemu (niżej wystąpi jeszcze raz). Share Week 2014. Wedle dostępnej wiedzy, oskarżony nie uchyla się od winy.

Pomysł prosty jak budowa cepa. Czas też odpowiedni. Skoro przyroda się budzi, to niech rozwijają się także fajne blogi. Niech się dowiedzą o ich istnieniu nowi, żądni contentu internauci. Niech czytają, oglądają i komentują.

A ja uważam, że …

I pora na moje subiektywne propozycje. Ograniczam się do 5 i podaję w kolejności losowej i unikam blogów parentingowych (bo tak :) ):

designyourlife.pl – bardzo konsekwentnie prowadzony blog, z całkiem fajnymi fotografiami (lubię tak). Dziewczyny znajdą tam więcej ciekawych tematów, niż ja. Trochę mi głupio przyznawać się, że tam zaglądam ;), ale co tam.

senmai.pl – szczypta Francji, trochę DYI, trochę codzienności, zdjęcia. Bywam na blogu Uli dość często. Sami sprawdźcie i się przekonajcie. I kolejny blog prowadzony przez nie faceta, na którym bywam. Wszystko ze mną w porządku i nic się nie zmieniło. Następne 3 będą męskie.

artique.pl – kiedyś mocno przypadkowo trafiłem na artique. Jest taki inny. Taki dotykający różnych dziedzin sztuki, którą można uznać za nowoczesną, a choćby: streetart, ilustratorstwo, komiks, fotografia, reklama i wiele, których nie umiem określić. Wiele razy natknąłem się na arcyciekawe notki (i są zdjęcia :) ). Zajrzyjcie raz, to pewnie zrozumiecie o co mi chodzi.

jestkultura.pl – Andrzej pisze o kulturze, pisze w zasadzie o bardzo wielu sprawach, ale wszystko jest okraszone szeroko pojętą kulturą. Tak – to on jest sprawcą zamieszania z ShareWeek2014. Śledzę go od ponad roku z nieustającą frajdą czytania andrzejowych notek. Zdarza się, że odkrywam zupełnie nową muzykę. To przez niego polubiłem spotify.

magicznyskladnik.pl – jednym z moich marzeń i pomysłów zapisanych na liście do zrobienia, był blog kulinarny. Wprowadziliśmy elementy kulinarności na jakchcemy.pl i wystarczy. Magiczny przyciąga mnie do siebie jakimś ciężkim do zwerbalizowania klimatem, starannością doboru określeń, pysznymi zdjęciami. Tutaj nawet kaszanka brzmi i wygląda jak danie za tysiąc dolarów. Smacznego. Idę coś zjeść.

 

Pin It on Pinterest

Share This