spacer pychowice 10

Kiedy pracujesz, rób to efektywnie. Kiedy spędzasz czas z rodziną, z ukochaną osobą to rób to jak najdłużej. Praca – efekt. Bliscy – ilość.

Bierki i warcaby

Bierki z 4-latką, warcaby z 8-latką, film z żoną, zakupy z nastolatką, w których nie o kupowanie chodzi, spacer z całą rodziną. Wynik nie jest ważny, tytuł nie ma dużego znaczenia, pełne reklamówki nieistotne … bo nie o efekt tutaj chodzi. Nie o cel, nie o załatwienie sprawy, nie o odhaczenie obowiązku. Nie o target, bo to nie jest robienie biznesu czy załatwianie interesów. Czas płynie.

Granie w bierki z 4-latką, dla której zasady gry nie mają żadnego znaczenia może być cudownym, otwierającym oczy doświadczeniem. Nikt nie dba o to, aby nie trącić łopatki podczas podnoszenia bosaka czy jakiejkolwiek innej bierki. Możesz nawet ani razu nie musieć lub nie mieć szansy podnosić bierki, bo mała panna uzna, że fajniej jest rozdawać i podrzucać niż trzymać kolejność. I nikt nie przegrywa. Teraz dam Ci czerwony, a teraz zielony, a ja wezmę szary. A czas płynie. I o to chodzi.

Kiedy?

Kiedy ostatni raz, razem z całą, albo przynajmniej prawie całą rodziną byliście na spacerze?

Nam udało się wypracować zwyczaj praktykowania długich spacerów, szczególnie sobotnich i niedzielnych. Naszym odkryciem, o czym kilkukrotnie wspominaliśmy (Czy ojciec z córkami powinien chodzić na spacery?, Spacer … ) są okolice nowego Kampusu UJ aż po Górkę Pychowicką. Odrobina ‘dzikości’ w środku miasta. Ścieżki wśród zarośli, małe zagajniki, gdzieniegdzie niewielkie stawy i wielkie kałuże. Kilka placów wyposażonych w urządzenia do ćwiczeń na powietrzu. Kapitalny teren do jeżdżenia na rowerze, biegania, spacerowania, ćwiczeń i zabaw na powietrzu. Świetne miejsce do walk z orkami i goblinami :), piknikowania i dobrego relaksu. Czas płynie.

Zwykły i niezwykły

Nie potrzeba wyruszać na wielkie wyprawy, nie potrzeba uderzać w Bieszczady, w Tatry, czy na bałtycką plażę. Nie ważne czy mieszkasz w mieście, czy w małej wiosce. Ważne, aby zechcieć, zebrać się i wyjść. Zamknąć za sobą drzwi i bez żadnego pośpiechu, co chwilę przystając, pójść na zwykły i jednocześnie niezwykły spacer.
Zwykły, ponieważ można uprawiać go prawie wszędzie. Kawałek alejki, parku, a nawet chodniki w bocznych uliczkach, może miedza, może leśna dróżka … wystarczy.
Niezwykły, ponieważ idziecie razem i to jest w nim najważniejsze.

Inwestujcie

Najcenniejszym ludzkim zasobem jest czas. Nie da się go wyprodukować. Nie da się go wydobyć w kopalni. Nie da się go wyhodować w stadninie, ani wypielęgnować w ogrodzie.

Inwestujcie swój czas w bycie z kimś kogo kochacie. Zainwestujcie w bycie z mężem, z żoną, z dziećmi, a szybko przekonacie się, że to inwestycja o wyjątkowej stopie zwrotu.

A spacerowanie jest fajne.
A im dłużej, tym lepiej.

spacer pychowice 1

spacer pychowice 2

spacer pychowice 3

spacer pychowice 4

spacer pychowice 5

spacer pychowice 6

spacer pychowice 7

spacer pychowice 8

spacer pychowice 9

spacer pychowice 10

spacer pychowice 11

spacer pychowice 12

spacer pychowice 13

spacer pychowice 14

spacer pychowice 15

spacer pychowice 16

spacer pychowice 17

spacer pychowice 18

spacer pychowice 19

spacer pychowice 20

spacer pychowice 21

Pin It on Pinterest

Share This