Majówka i spacer z15

Tradycja to fajna sprawa, o ile jest przyjemna. Tradycja to fajna sprawa o ile nie jest kubłem zimnej wody wylanej na głowę w lany poniedziałek, przy pięciu stopniach powyżej zera. Ta – na szczęście – należy do kategorii wyjątkowo fajnych. Weekendowe spacery.

Działanie

Duże miasto posiada mnóstwo zalet. Dostarcza wielu przeróżnych możliwości i dla dzieci i dla dużych. Muzea, imprezy, lokale, zajęcia, aktywności. Wszystkiego w bród.

Ani duże, ani małe miasto, ani wieś nie dostarczy jednak jednego. Nie dostarczy konkretnego działania. Najlepsza oferta na nic się zda, gdy człowiek nie kiwnie palcem, aby z niej skorzystać.

Niewiele i już

Nie potrzeba wiele, aby dobrze spędzić czas z drugim człowiekiem. Nie potrzeba wiele, ale bez tego “niewiele” pomysły pozostaną wyłącznie fajnymi, niezrealizowanymi planami, a w nas zagości chandra i powtarzane jak mantra: szkoda, że nie poszliśmy, szkoda, że nie zrobiliśmy …

Przyszła wiosna. Jest przyjemna, ciepła pogoda zachęcająca do spędzania czasu na zewnątrz. Wystarczy skakanka, piłka, rower, para butów na stopach. Wystarczy dobre nastawienie i działanie. I mamy fantastyczną szansę na spędzenie dobrego czasu razem z żoną, z mężem, dziećmi. Nie obok, nie przy oglądaniu telewizji, czy przeglądaniu internetu lecz prawdziwie razem.

Zachłanność dni powszednich pożera cały wolny czas, ale weekend to co innego. Weekendowe, wspólne spacery (lub wyjazdy) świetnie wkomponowały się w nasze życie (a tak było tydzień wcześniej). I nikt nie narzeka.

Taka tradycja, to ja rozumiem.

Majówkowy spacer z1

Spacerowa majówka z2

Spacerowa majówka z3 ślimak

Majówkowy spacer z4

Spacerowa majówka z5 ślimak

Spacerowa majówka z6 drzewo z dziuplą

Spacerowa majówka z7 listek suchy

Spacerowa majówka z8

Spacerowa majówka z9 kępka mchu

Majówkowy spacer z10 konar na ziemi

Majówkowy spacer z11 rower

Majówkowy spacer z12 dziewczyny i rowery

Spacerowa majówka z13 mur i ogrodzenie

Spacerowa majówka z14 plac zabaw

Majówka i spacer z15

Spacerowa majówka z16 skakanka

Spacerowa majówka z17 skaczemy

Majówkowy spacer z18 dalsze skakanie

Spacerowa majówka z19 i jeszcze skakanie

Spacerowa majówka z20 brzozowy gaik

Spacerowa majówka z21 konie

Spacerowa majówka z22

Spacerowa majówka z23 gołąb i flaga

Pin It on Pinterest

Share This