Kot

Cotygodniowa porcja. Kolejna. Wydarzenia, miejsca, zdjęcia, rzeczy, sprawy, ludzie, adresy … Siedem.

Siedem

Serial w odcinkach i w każdym odcinku siedem wątków. To będzie najlepszy serial jaki kiedykolwiek widzieliście. Nie wierzycie?

A dzisiaj odcinek drugi, w którym gościnnie występują …

Stodoła

Wschód, wschód Polski, okolice Biłgoraja, podwórko dziadzia. Prażące, blisko południowe słońce. I wiejska stodoła. Wszedłem. W środku zapach słomy i siana wymieszany z zapachem drewna, z którego została zbudowana. W środku światło sączące się przez szczeliny między deskami ścian wymieszane z półmrokiem.  W środku rolnicze sprzęty, słoma w snopkach …
Wyszedłem stamtąd po 30 minutach. Z pakietem zarejestrowanych fotografii.

stodoła

stodoła

Wakacyjny angielski

Darmowe zajęcia angielskiego. Tak, dokładnie tak, jak czytacie, darmowe. Trafiliśmy dość przypadkowo, z polecenia znajomych, telefon do szkoły, wpisanie na listę i wakacyjne lekcje. I tym sposobem nasza średnia panna przez pięć dni, po dwie godziny, sprawdzała poziom lektorów w krakowskim oddziale British Council.
A jeżeli chcielibyście wiedzieć, to robi się to tak:
– Halo, dzień dobry, tutaj Tomek.
– Dzień dobry, sekretariat … w czym mogę pomóc?
– Słyszałem, że prowadzicie nabór na bezpłatne zajęcia angielskiego dla dzieci.
– Hmm, a tak, są takie tygodniowe zajęcia.
– To proszę o zapisanie mojej córki ….

I tyle :)

A na zdjęciu możecie zobaczyć, co robi 3,5 latka czekająca na koniec zajęć starszej siostry.

stopy Ba

Korzystając z okazji, że siedziba szkoły językowej znajduje się po sąsiedzku z Kościołem Mariackim, w Szarej Kamienicy (Ci co zaglądają na nasz instagram mieli okazje zobaczyć) upolowaliśmy i dorzucamy kilka krakowskich zdjęć.

Kamienica szara

Sukiennice widziane z szarej kamienicy

krakowski Rynek Główny

W poszukiwaniu ściany

Czy już zaczęliście remonty wakacyjne? Wybór kolorów, dodatków, malowanie, wymiana tapet, wyrzucenie męża, zmiana żony … ? My jesteśmy w trakcie, cały czas w początkowych etapach wyboru kolorów, dodatków i projektu koncepcyjnego.

Może pamiętacie, że całkiem niedawno w notce Pokój dla nastolatki, czyli wyzwanie level hard Justyna podzieliła się swoim szperaniem w poszukiwaniu inspiracji przy urządzaniu pokoju dla naszej najstarszej, nastoletniej panny. Poszukiwania za nic w świecie nie chcą się skończyć. Dzisiaj dzielimy się kolejnym miejscem z zestawem inspiracji urządzania wnętrz. Gdy zechcecie przebudować kuchnię, zaaranżować łazienkę, zmienić narzuty czy urządzić przytulną, małżeńską sypialnię to zajrzyjcie sobie. Jest duża szansa, że znajdziecie coś dla siebie.

Narzędzia dla blogerów

To jest informacja dla blogerów. Mega zestaw narzędzi, które mogą przydać się w blogowaniu. My co prawda korzystamy zaledwie z kilku z tych 150, ale może ktoś z Was zechce sprawdzić każde z nich. Powodzenia. Napiszcie jak było ;)

Pewien wywiad

“Plac Zbawiciela”, “Nikifor”, “Papusza” … kojarzycie te filmy? Łączy ich jedno, powstały w głowach i rękami państwa Krauze. Krzysztof Krauze przegrał nierówną walkę z rakiem i pewnie teraz przygotowuje produkcje “po drugiej stronie tęczy”. Piękny, przejmujący  i dający do myślenia wywiad z Panią Joanną Kos-Krauze, żoną reżysera i współpracownicą, ponieważ oni pracowali razem.
Ta wspólna praca … nam przypomina to nasze “Wirus zwany razem robulus“.

“Farewell Show” dostępny na Spotify

Wątek muzyczny.
Delirious? to brytyjski zespół z nurtu chrześcijańskiego rocka. Niestety, ale chłopaki w 2009 roku zawiesili swoją działalność i chyba tak zostanie, buuu, buuu, buuuuu
Zanim wpadli na pomysł zawieszenia działalności, kilka lat temu w Londynie, dali moim zdaniem (->tomekq) świetny koncert “Farewell Show”. Ten koncert w 2010 roku został wydany na płycie. A całkiem niedawno koncert pojawił się w całości w serwisie Spotify. Ileż razy ja go wcześniej szukałem …
Mniam, mniam :)

Koty

Szanowni Państwo, przedstawiamy towarzystwo wakacyjnych zabaw naszych dziewczyn.
Mamy cichą nadzieję, że koty wyjdą cało z tej konfrontacji, a szczególnie z naszą 3,5 latką …

kot

kot

Na koniec

Na koniec dwie prośby.

Wielkim, nadludzkim wysiłkiem uruchomiliśmy specjalną, dedykowaną skrzynkę pocztową ;) Zatem, gdyby zdarzyło się, że ktoś chciałby dorzucić swój wątek, propozycję do naszej listy ‘siedem rzeczy' to prosimy o kontakt.

Adres tej dedykowanej skrzynki: siedem@jakchcemy.pl

I druga, zachęcamy do napisania, skomentowania, machnięcia rączką, telefonu, sms-a … Dajcie nam znać, które z ‘rzeczy' najbardziej się Wam spodobała, przypadła do gustu czy może była beznadziejna.

Czekamy, czekamy :)

 

Pin It on Pinterest

Share This